טיולים מיוחדים ומוזלים | חופשה כשרה לדתיים בצפון

חופשה כשרה לדתיים בצפון


הציבור הדתי במדינת ישראל, על כל זרמיו, מהווה פלח ניכר מן האוכלוסייה, וכמו בכל תחומי החיים גם בתחום התיירות מבקש מענה לצרכיו הייחודיים, במטרה שלא לפספס דבר ולא לראות בשמירת השבת והמסורת מגבלה, כי אם אורח חיים היכול להכיל את כל אשר ניתן להציע, בבצוע התאמות כמובן.
מחפשים מקום אירוח לדתיים? הזמינו וילות לדתיים ולשומרי מסורת באתר וילאס
בתי המלון מציעים כשרות בדרגות שונות, אולם הטרנד החדש והבולט בקרב הציבור הדתי, שהולך וצובר תאוצה בכל המגזרים, הוא שכירתה של וילה בצפון, כמוקד לחופשה משפחתית. יתרונה של וילה בצפון נמצא הן בתחושת הביתיות שהיא מעניקה והן באיכות הוילות המוצעות, התפנוקים והשירותים השונים, שאינן נופלות ביוקרתן ורמת האירוח שלהן מטובי המלונות בצפון ובארץ בכלל.
משפחות המבקשות להקפיד על שמירת השבת יחפשו לרוב וילות בישובים ובאזורים הנמצאים בלבו של הטבע, ויאפשרו יציאה לטיולים רגליים ממוקד האירוח ללא צורך בנסיעה. לא מעט אתרי טבע ושכיות חמדה מהמרשימים והפופולאריים הקיימים בצפונה של מדינת ישראל, נמצאים בצמידות לאזורי התיישבות, בהם נמצאות וילות תיירותיות המיועדות להשכרה. ניתן גם למצוא לא מעט יישובים דתיים בלבו של הטבע, אשר עם כניסת השבת ועד צאתה סוגרים את שעריהם בפני רכבים ומאפשרים כניסה ויציאה רגלית בלבד, כך שמנוחת השבת לא תופרע.
לצד הטיולים הרגליים במוקדי התיירות שבצפון, מציעות הוילות גם מגוון רחב של תפנוקים המאפשרים שהייה בוילה בהנאה במהלך השבת, מבלי צורך לחלל אותה או לפגום באטרקטיביות של החופשה. מרחבים פרטיים המתאימים להתרוצצות ומשחק של ילדים, שולחנות משחק המציעים תעסוקה לילדים ומבוגרים כאחד, בריכת שחיה פרטית ועוד. בבחירת הוילה כמובן יש להקפיד על וילה המאובזרת היטב וכוללת שעון שבת ופלטה המתאימה לחימום מזון כנדרש.
בחלק מן הוילות בצפון מציעים המארחים גם שירות של ארוחות המוגשות במקום. הציבור הדתי לרוב יעדיף להביא אוכל משלו לאירוח בסוף השבוע, אך למעוניינים ישנם לא מעט מקומות המציעים הגשה מתפריט כשר על פי הנדרש. מאחר ובמקרים רבים המארחים מבשלים את הארוחות בביתם הפרטי הנמצא בסמיכות, ומטבע הדברים אין ביכולתם להציג תעודת כשרות (גם במידה והם מקפידים על כשרות שכזו), כדאי ומומלץ להתעניין לפני ההגעה בפרטי קייטרינג מקומי מומלץ, שיוכל לספק מראש את כל הארוחות לסוף השבוע, כמובן בכשרות הנדרשת. שירות שכזה ישדרג אף יותר את החופשה המפנקת, כאשר האורחים לא יאלצו להכין ולטלטל עמם סירים ותבשילים.
במידה ומתוכננת אטרקציה מקומית שהיא מעבר לטיול רגלי בטבע, כדאי מראש לתכנן את החופשה על פי מועד ההגעה והעזיבה, על מנת ליהנות מכל מה שיש לצפון להציע ולא להסתפק בטיול רגלי מקומי. לונה גל, חוף גיא, חמת גדר ואטרקציות אחרות, הן רק דוגמאות בודדות מתוך מבחר עצום של אטרקציות הקיימות בצפון, אותן ניתן לשלב ביום חמישי או שישי עד כניסת השבת, ואת השבת עצמה להשאיר למנוחת לוחמים בוילה המפנקת ובסביבתה הקרובה.