טיולים מיוחדים ומוזלים | הטיולים שלנו

מבחר הטיולים שלנו

הטיולים שלנו יוצאים בתאריכים שונים מידי חודש ע"פ יעדים המפורסמים מראש. אין נסיעות בשבת .

טיולי תעצומות ישראל פונים לכולם ומחולקים לפי נושאים ואזורים.

1 . בעקבות ההתיישבות בשומרון:

טיול הלוקח אותנו אחורה בזמן ועד לימינו, להתיישבות בשומרון עוד לפני כ 3500 שנה ולהתיישבות היהודית המתחדשת באזור. הסטוריה, נופים מדהימים והתיישבות ענפה הינם חלק מהטיול המיוחד שלוקח אותנו למקומות מדהימים ביופיים ובעלי חשיבות רבה למדינת ישראל.

בין האתרים והמקומות: העיר אריאל, תל שילה העתיקה, ישובים חדשים וותיקים, חוות אורגניות, בתי בד, יקבים, נופי בראשית, נחלים, אתרים מהתנ"ך וסיפורים מהחיים.

2. גוש עציון וקבר רחל בבית לחם:

בטיול זה אנו חוזרים לימי הלחימה הארוכים על גוש עציון ועל מדינת ישראל במלחמת תש"ח (1948 השחרור) .סיפורים, תמונות, חזיון אור קולי , מקומות ואנשים . מכירים את השבילים בהם הלכו הלוחמים והישובים המתפתחים הקיימים כיום. שומעים על ההסטוריה של האזור מזה אלפי שנים ועל העובדות הנכונות של ימינו אנו. לסיום אנו עוצרים בציון קבר רחל , אשר נשמר מזה כ 3700 שנה בדרך העולה אפרתה .

3. בעקבות הנביאים והמלכים בירושלים: 

ניסע לירושלים ונלך סביב לה . נגיע למקומות בהם דרכו מלכנו ובהם ניבאו הנביאים על העומד להתרחש לממלכה, לפני כ 3000 שנה . נכיר את האתרים והשמות עליהם ניתן לקרוא בספר התנ"ך. נבקר במקום בו שכן בית המקדש, במקום בו נקברו המלכים ושם גם נלחמו אבותינו על חייהם וממלכתם שחרבה. סיור מרתק בזמן. הפסקת צהריים ברובע היהודי בירושלים העתיקה.

4. הבקעה וים המלח:

בטיול זה אנו יוצאים להכיר את הבקעה, בקעת הירדן, המייחלת להתיישבות יהודית ומצפה לבואם של מיליוני מתיישבים במרחביה החשופים. נכיר את ההסטוריה, את תקופת המרדפים, נעבור במקום בוא נכנסו בני ישראל לארץ ישראל, נכיר את ההתיישבות המתחדשת בחבל ארץ זה, נבקר באנדרטה לזכרם של הנופלים בקרבות ולבסוף נגיע עד ים המלח, המקום הנמוך ביותר בעולם.

5. מערת המכפלה, היישוב היהודי בחברון וקרית ארבע:

נצא לסיור מעמיק ביישוב היהודי בחברון, נצעד על האדמה בה גדלה משפחת דוד המלך ובה מלך לפני כ 3000 שנה, נשמע על ההסטוריה הארוכה של ההתיישובת היהודית בה, נצפה על חלקת האדמה אותה קנה אברהם אבינו לפני קרוב ל 4000 שנה , נסייר בשכונות היהודיות בחברון ונגיע עד למערת המכפלה, המקום המקודש ליהודים ובו טמונים האבות והאמהות של האומה העברית. לאחר הפסקה ותפילה נמשיך להתיישבות המתחדשת בקרית ארבע והכרות עם החקלאות, הנופים והישובים בחבל ארץ זה.

6. חבל בנימין ובעקבות סיפור המאחזים:

טיולי טבע , נופים ואויר צלול מצפון לירושלים. נכיר את המקומות החשובים בחבל ארץ יפה זה, נטעם יין מקומי ונלמד כיצד מיוצרים היינות הטובים בעולם המגיעים מאזורים אלה. נבקר בהתיישבות המבקשת לפרוח בחבל ארץ זה , נכיר את בית אל וההתיישבות באזור ונשמע ונלמד על הסיפור האמיתי העומד מאחורי המילה "מאחזים". הרבה הסטוריה, נופים, התיישבות וציונות. 

7. לעמק יזרעאל והגלבוע- בעקבות גואל האדמות חנקין

נסייר בעמק יזרעאל בעקבות יהושע חנקין האדם המרתק שגאל 600,000 דונם מאדמת ארץ ישראל ואפשר את הקמתם של עשרות קיבוצים וישובים ברחבי ארץ ישראל. נלמד על ראשית הציונות וההתיישבות הציונית, על האנשים ועל הרוח. נסייר בנופים מדהימים ונכיר אתרים וישובים . נסיים בהרי הגלבוע המתנשאים מעל העמק בלב פריחה מדהימה.

8 . בעקבות בית המקדש החרב- הר הבית וירושלים

נעלה להר הבית בסיורנו בעקבות בית המקדש ששכן על הר המוריה ונחרב פעמיים. נלמד על תפארתה של ממלכת ישראל המאוחדת והתרסקותה. נעלה להר הזיתים ונשקיף על הר הבית, נסייר בסמטאות ירושלים העתיקה ונשמע על ההסטוריה של העם היהודי במקום. נבקר במוזיאון ימי בית ראשון ושני (בתוספת). נגיע למקומות ונכיר את הסיפורים. נסיים בזמן חופשי בשווקים של הרובע היהודי.

9. סודות הגולן - טיול מרתק לנופי הגולן הקסומים . נסייר בין ישובים ונשמע על הסודות השמורים של הגולן עוד מימי עשרת השבטים וממלכת ישראל שהגולן היה חלק ממלכתם. נסייר באתרים בהם ארעו קרבות ששת הימים ויום כיפור . נגיע לעמק הבכא, אנדרטת 188 , קצרין, גמלא , נחלים והמון ירוק. נכיר מקרוב את ההתיישבות היהודית בגולן.

10. עמק יזרעאל וזכרון יעקב - טיול בעקבות ראשי הציונות, יהושע חנקין גואל האדמות והברון רוטשילד מפריח השממה ומקים הישובים. מסע בזמן לעבר הימים בהם ארץ ישראל היתה שוממה ורק קומץ אנשים פעל בחזון ציוני מדהים לבנות, ליישב את ארצנו למען הדורות הבאים. 

11. סיפור המאחזים וההתיישבות היהודית- סיור מרתק בעקבות העובדות בשטח . בין נופי השומרון נראה את הישובים שמהם גורשו יהודים ואלו שהוקמו ומה הסיפור המלווה אותם ואותנו מזה שנים רבות בארץ לה ייחלנו כ 2000 שנה. נגיע למגרון, בית אל, פסגות , עמונה ועוד.. נשמע על העובדות ונפגוש בדמויות מן הישוב.

12. סופי שבוע מרתקים של סיורים, סיורי לילה, סיפורים, קדושה וחוויות. מגיעים לאתרים מיוחדים, מקומות בעלי חשיבות מיוחדת , נופים, אתרי הסטוריה ועוד. אין נסיעות בשבתות. סופי שבוע בירושלים, בטבריה, ים המלח וכפרי נופש.

13. אנו מוציאים עוד המון טיולים ומגיעים לאתרים . ציפורי, סוסיא, זכרון יעקב, עכו העתיקה, צפת וראש פינה... עליכם רק להצטרף לעדכונים בפייסבוק, במייל בהודעות לנייד ולהצטרף לטיולים המתאימים לכם.

 

הטיולים פונים לכולם: לגברים , נשים וילדים, לקבוצות סגורות, ארגונים ומוסדות. קבוצות סגורות יכולות לשלב ולשנות ע"פ דרישה. אם החלטתם על טיול מסויים שברצונכם לצאת אליו נא שלחו את פרטיכם דרך צור קשר ונשוב אליכם.